Nawigacja

SZKOLNY PROGRAM WYCHOWAWCZY 2020/2021 Indywidualizacja nauczania i wychowania RAZEM W PEŁNI SPRAWNI Klub Bezpiecznego Puchatka Program "Moje dziecko idzie do szkoły". Erasmus +2016-2018 Projekt Interreg V-A Republika Czeska - Polska SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO PODNIESIENIE EFEKTYWNOŚCI KSZTAŁCENIA W ZAKRESIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Szkolne projekty i programy

Projekt Interreg V-A Republika Czeska - Polska

http://spstrzegom.pl/interregV-A-str-horz-2017/

 

W bieżącym roku szkolnym  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu i Základní škola  w Hořicach nawiązały współpracę w ramach mikroprojektu  Interreg V-A Republika Czeska - Polska współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Projekt jest realizowany od marca 2017 do marca 2018 r.

Projekt jest odpowiedzią na potrzeby i cele zdefiniowane przez dyrektorów, nauczycieli i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu oraz czeskiej szkoły w Horicach. Nadrzędnym celem projektu jest wzmocnienie i pogłębianie integracji oraz trwałej współpracy między społeczeństwami Strzegomia i Horic.

Główny cel będzie realizowany poprzez: wymiana doświadczeń, metod pracy, udział w mobilnościach, udział m.in. w wspólnych warsztatach związanych z gotowaniem tradycyjnych potraw, poznawaniem regionów, zabytków, przyrody, udział w imprezach sportowo-rekreacyjnych, nauka języka sąsiada. Lepsze zrozumienie różnic i podobieństw kulturowych pomiędzy krajami uświadomi ,że błędem jest myślenie, że różnice są źródłem problemów, że słusznie jest żyć w harmonii różnic, szanować i wspierać odmienności w społeczeństwie, a to pozwoli osiągnąć spójność, integrację oraz zwiększyć intensywność współpracy instytucji i społeczności w obszarze transgranicznym.

Uczestnicy projektu poznają swojego sąsiada, a także dostrzegą, ze integracja ponadnarodowa może  wnieść sporo ciekawych doświadczeń i zaowocować wymianą ciekawych poglądów, które przyczynią się do wzrostu intensywności współpracy instytucji i społeczeństwa. Dla uczestników projektu, współpraca polsko-czeska to przede wszystkim możliwość podwyższenia izdobycia nowych doświadczeń, wiedzy i pogłębienia wzajemnej współpracy. Do korzyści, jakie odnoszą uczestnicy można zaliczyć wzrost kompetencji językowych, międzykulturowych oraz rozwój umiejętności miękkich takich jak skuteczna komunikacja i praca w grupie.  Wyniki projektu przyczynią się do wypracowania dobrych praktyk, profesjonalizacji kadry odpowiedzialnej za współpracę z instytucjami przygranicznymi. Projekt umożliwi uczniom optymalne przygotowanie do kolejnych wyzwań. Projekt wywoła wpływ transgraniczny i wartość dodaną po obu stronach granicy, gdzie równolegle wpłynie na dalszy rozwój współpracy wypracowanej przez partnerstwo polsko-czeskie. Zgromadzona wiedza, doświadczenia oraz produkty będą wykorzystywane po obu stronach granicy przez wszystkie grupy docelowe. W ramach powstałej formy współpracy oraz strony internetowej Polacy i Czesi wspólnie będą edukowani w zakresie metod dbałości o współpracę, co korzystnie wpłynie na dalszy rozwój działań na pograniczu, a także będzie impulsem do kontynuacji utrzymywania polsko-czeskich kontaktów. Partnerstwo, które się tworzy, będzie istnieć nadal po zakończeniu projektu. Biorąc pod uwagę, że jest to współpraca szkół podstawowych, to założenie jest realistyczne, ponieważ funkcjonowanie obu szkół w przyszłości jest gwarantowane, a to z pewnością sprzyja długoterminowej współpracy.

http://www.interregv-a-str-horz-2017.pl/

 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu
    ul. Mickiewicza 1
    58-150 Strzegom

    Dyrektor:
    Elżbieta Smyk

    Wicedyrektorzy:
    Anetta Mularczyk
    Sabina Ługowska

    Sekretarz:
    Barbara Śliwa

    Administrator Bezpieczeństwa Informacji (ABI) / Inspektora Ochrony Danych w PSP nr 2 z oddziałami przedszkolnymi w Strzegomiu :
    Krzysztof Olejniczak
    Możliwość zgłaszania spraw dotyczących bezpieczeństwa danych codziennie w godzinach od 8.00-15.00 pod numerem telefonu 609 010402
    lub adresem e-mail:
    krzysztof.olejniczak@
    comars.pl
  • tel/fax (+48)074 649 12 99

    adres skrytki e-PUAP

    https://www.gov.pl/web/gov/klauzula-przetwarzania-danych-osobowych-udostepnionych-droga-elektroniczna

Galeria zdjęć